Vi använder cookies
Här använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.
Ändra inställningar
VARUMÄRKEN
VARUMÄRKEN
HEM › VARUMÄRKEN › Daniel Wellington › Quadro › Daniel Wellington Quadro Mini Arch 3-link Onyx Sunray Silver
Daniel Wellington
DW00100845
I lager
Snabba leveranser
Fri frakt över 1000 kr
12 månaders allriskförsäkring ingår (produkter upp till 70 000 kr)
Gratis justering av armband i valfri Klockmasterbutik
| Typ av klocka | Damklocka, Modeklockor |
| Urverk | Quartz (batteri) |
| Boett material | Rostfritt stål |
| Boett storlek | 15 mm |
| Boett längd / tjocklek | 18 mm;6 mm |
| Vattenskydd | 3 ATM / 30 m |
| Glas material | Mineral |
| Armband material | Rostfritt stål |
| Armband färg | Silver |
| Fraktkostnad | Fraktfritt |
| Garanti | 2 år |
| Försäkring | Kostnadsfritt i 12 månader |
| Länk-/bandjustering | Kostnadsfritt i valfri Klockmasterbutik |
En modern damklocka med tidlös elegans.
Quadro Mini Arch 3‑link är en modern damklocka som förenar minimalistisk design med elegant hantverk. Den rena urtavlan utan index skapar ett stilrent uttryck, medan den specialdesignade metallramen och det mjukt välvda 3‑länksarmbandet ger klockan en samtida, feminin karaktär. Resultatet är ett armbandsur för kvinnor som vill bära något diskret men ändå uttrycksfullt – en klocka för vardag, arbete och alla stunder däremellan.
Modellen finns i Silver, Rose Gold och Gold, med Sunray‑tavlor i White, Onyx (svart), Arctic (blå), Amber (brun) eller Emerald (grön). Varje kombination är skapad för att lyfta personlig stil och ge en känsla av modern elegans. Det kompakta formatet gör klockan lätt att bära, samtidigt som den levererar en harmonisk balans mellan design och funktion.
Specifikationer
Boetten mäter 15,4 × 18,2 mm och ger ett nätt och sofistikerat intryck. Armbandet är 6 mm brett och fästs med spring bars för enkel hantering. Klockan är tillverkad i 316L rostfritt stål, både boett och armband, och har en polerad finish som ger en elegant lyster. Urtavlan är svart och skyddas av mineralglas. Den justerbara längden sträcker sig från 125 till 180 mm, vilket gör att klockan sitter bekvämt på de flesta handleder. Drivs av ett japanskt kvartsurverk och har utbytbara armband för flexibel styling.
5 fördelar för dig som användare
ETT TRYGGT KÖP
Kunskap, passion, engagemang, generös garanti på klockor och en alldeles gratis allriskförsäkring i 12 månader som inte går av för hackor.
Behöver du justera armbandet är det också gratis i alla Klockmasterbutiker. Klockmaster har funnits sedan 1972 och snart firar vi 50 år på den Svenska marknaden!


