Vi använder cookies
Här använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.
Ändra inställningar
VARUMÄRKEN
VARUMÄRKEN
HEM › VARUMÄRKEN › Daniel Wellington › Classic › Daniel Wellington Classic Piano Link Silver Unitone 40mm
Daniel Wellington
DW00100775
I lager
Snabba leveranser
Fri frakt över 1000 kr
12 månaders allriskförsäkring ingår (produkter upp till 70 000 kr)
Gratis justering av armband i valfri Klockmasterbutik
| Typ av klocka | Herrklocka, Modeklockor |
| Urverk | Quartz (batteri) |
| Boett material | Rostfritt stål |
| Boett storlek | 40 mm |
| Vattenskydd | 3 ATM / 30 m |
| Glas material | Mineral |
| Spänne / lås | Fjärilslås |
| Armband material | Rostfritt stål |
| Armband färg | Silver |
| Band / länk bredd | 20 mm |
| Fraktkostnad | Fraktfritt |
| Garanti | 2 år |
| Försäkring | Kostnadsfritt i 12 månader |
| Länk-/bandjustering | Kostnadsfritt i valfri butik |
En modern herrklocka med tydlig attityd
Den här modellen bygger vidare på DW's populära Classic‑kollektion men tar uttrycket i en ny riktning. Den borstade silvertavlan kombineras med vårt nya pianolänk‑armband, ett utbytbart band som ger extra flexibilitet i vardagen. Tillsammans skapar de en modern herrklocka med rena linjer, funktionell design och en självsäker look som sticker ut utan att kännas överdriven.
Den borstade metallen och de geometriska formerna ger klockan ett distinkt uttryck perfekt för dig som vill ha en stilren klocka för män som fungerar lika bra som vardagsklocka som till mer genomtänkta outfits. Ett armbandsur för herr som levererar både stil och användbarhet.
Fördelar
ETT TRYGGT KÖP
Kunskap, passion, engagemang, generös garanti på klockor och en alldeles gratis allriskförsäkring i 12 månader som inte går av för hackor.
Behöver du justera armbandet är det också gratis i alla Klockmasterbutiker. Klockmaster har funnits sedan 1972 och snart firar vi 50 år på den Svenska marknaden!


